Łódź samochodem – co warto zabaczyć

Zwiedzanie Łodzi – praktyczne porady

łódź turystyka i parkingiŁódź to miasto położone w środkowej części naszego kraju na Wyżynie Łódzkiej. Chociaż pierwsze wzmianki o tym mieście pochodzą już z 1332 r., jednak jej rozwój nastąpił dopiero w XIX w., kiedy zaczęły się tu pojawiać fabryki, a miasto stało się jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych.
Z czasem znaczenie Łodzi jako miasta fabrycznego znacznie spadło, a po dawnych czasach świetności zostały jedynie opustoszałe budynki fabryk. Wiele z nich to jednak perełki architektoniczne (budynek przędzalni K. Scheilblera, budynek przędzalni Poznańskiego), które warto zobaczyć na własne oczy.

Ze względu na swoją lokalizację Łódź to ważny węzeł komunikacyjny, a w jego pobliżu przebiega autostrada A1 oraz droga ekspresowa S8, S14 i kilka dróg krajowych DK72, DK14. Poruszanie się po mieście nie jest skomplikowane, jeśli więc planujemy przylot na tutejsze lotnisko, bez problem znajdziemy wypożyczalnie samochodów w Łodzi, z których będziemy mogli skorzystać.

Wynajem samochodów osobowych w Łodzi, poza naszą wypożyczalnią proponują również:

  •  Avis Wypożyczalnia Aut posiadająca swoje biura przy hotelu Double Tree by Hitlon, na dworcu kolejowym oraz oczywiście na lotnisku Łódź Lublinek.
  • Panek Wypożyczalnia Aut w Łodzi – oferująca swoim klientom dwa punkty odbioru samochodu – lotnisko Łódź Lublinek oraz parking przy dworcu PKS Łódź Kaliska.
  • Via Rent Wynajem Aut, której punkty odbioru można znaleźć na PKP Łódź Kaliska, PKP Łódź Widzew, Lotnisko Łódź Lublinek oraz przy ul. Wedmanowej.

wypozyczalnia-samochodow-lotnisko-lodzOsoby zdecydowane na wynajem auta w Łodzi nie będą miały żadnego problemu ze znalezieniem pojazdu dopasowanego do swoich potrzeb i umiejętności oraz oczywiście w korzystnej cenie.

Znalezienie parkingu w Łodzi również nie jest trudne, musimy jednak pamiętać, że w dni robocze, w godzinach od 8.00 do 18.00 w mieście obowiązują dwie strefy parkowania A oraz B. Ceny za parkowanie w Łodzi wahają się od 2 do 3 zł w zależności od miejsca i długości postoju. Bardziej cierpliwi mogą także poszukać postoju na bezpłatnym parkingu znajdującym się m.in. przy ul. Wschodniej, Północnej czy przy al. Jana Pawła II i al. Mickiewicza.

Rezerwuj Auto Online lub telefonicznie: