Lublin – turystyka, parkingi, wypożyczalnie samochodów

Poruszaj się po Lublinie samochodem

wypozyczalnie-samochodow-lotnisko-lublinNie każdy wie, że Lublin to jedno z najstarszych polskich miast, a co za tym idzie zachowało się tam wiele zabytków z różnych epok – średniowiecza, renesansu, baroku czy klasycyzmu. Oczywiście najchętniej wybierane przez turystów jest Stare Miasto i Zamek Lubelski, który fascynuje swoją architekturą, można tam znaleźć również Basztę Obroną, Bramę Grodzką, Teatr Stary czy zabytkowe kamienice.
Osoby przebywające w Lublinie, czy to ze względów turystycznych czy biznesowych, powinny znaleźć trochę czasu także po to, by odwiedzić Majdanek – niemiecki obóz koncentracyjny, gdzie obecnie utworzono Muzeum Państwowe.

Lublin, oprócz tego, że jest jednym z najstarszych miast, to także największe miasto zlokalizowane w Polsce Wschodniej, jest to także istotny węzeł komunikacyjny. Przebiegają przez niego droga ekspresowa S12, S17 i S19 jak również drogi wojewódzkie: 809, 835, 82, 830 oraz 822.

W mieście znajdziemy również wypożyczalnie samochodów Lublin, zlokalizowane w kilku miejscach w centrum, jak również na lotnisku Lublin Świdnik. Dzięki temu osoby zdecydowane na wynajem auta w Lublinie mają wybór, skąd chcą je wypożyczyć i gdzie oddać.

Poza naszą wypożyczalnią Rentcars, w Lublinie swoje oddziały ma również:

  • Panek Wypożyczalnia Samochodów Lublin znajdująca się przy dworcu PKP oraz na lotnisku Lublin Świdnik.
  • Avis Wypożyczalnia Samochodów, której oddział znajdziemy zarówno w centrum miasta jak i w procie lotniczym.

wypozyczalnie-aut-lotnisko-lublinZdecydowanie największą popularnością cieszą się wypożyczalnie aut na lotnisku w Świdniku, gdyż to najczęściej pasażerowie tamtejszego protu lotniczego są zdecydowani na wynajem auta w Lublinie.

Osoby korzystające z wypożyczalni aut w Lublinie powinny koniecznie zapoznać się z miejscami parkingowymi w mieście, co na pewno poprawi ich komfort poruszania się. Warto więc wiedzieć, że w mieście strefa płatnego parkowania obowiązuje w godzinach od 8.00 – 17.00. Za parkowanie zapłacimy korzystając z parkomatu lub specjalnej aplikacji dostępnej na telefony komórkowe.

Rezerwuj auto online lub telefonicznie: