Zwiedzanie Warszawy – praktyczne wskazówki

Co warto wiedzieć o Warszawie?

wypozyczalnia-samochodow-lotnisko-warszawaWarszawa to największe miasto w Polsce, które ma do zaoferowania zarówno mieszkańcom jak i osobom czasowo tam przebywającym bardzo bogatą bazę noclegową oraz mnóstwo atrakcji turystycznych. Wśród niekwestionowanych liderów warszawskich zabytków można wymienić chociażby Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Teatr Wielki, Filharmonię Narodową czy zespół Pałacowy w Wilanowie.

Warszawa to także bardzo duży węzeł komunikacyjny, a przez miasto przebiegają aż trzy drogi ekspresowe, sześć dróg krajowych oraz czternaście dróg wojewódzkich. Ze względu na jego wielkość oczywiście najlepszym sposobem na przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego jest wynajem samochodu w Warszawie, co na pewno ułatwi nasza Wypożyczalnia Aut Warszawa. Oczywiście z naszych usług mogą skorzystać także osoby, które interesuje wynajem samochodów na lotnisku, z zatem chcą wypożyczać auto na lotnisku Okęcie czy lotnisku Modlin.

Warszawskie wypożyczalnie aut

Dzięki naszemu specjalnemu systemowi rezerwacji możliwy jest wynajem auta także w innych wypożyczalniach w Warszawie:

  • Panek Wypożyczalnia Aut, której oddziały znajdują się zarówno na warszawskich lotniskach (Okęcie i Modlin), jak również przy ul. 1 sierpnia 10.
  • Europa Service Wypożyczalnia Samochodów, która ma swoje oddziały na ul. Instalatorów 7C oraz przy ul. E. Plater 53.

wypozyczalnia-aut-lotnisko-warszawaOsoby planujące wynajem auta w Warszawie, które nie znają dobrze miasta powinny koniecznie sprawdzić, gdzie obowiązują płatne strefy parkowania, gdzie zostawimy samochodów za darmo, a gdzie w ogóle obowiązuje zakaz wjazdu.

Pozostawienie samochodu na płatnym parkingu w Warszawie będzie nas kosztowała od 3 zł do 4,2 zł za godzinę, w zależności na ile chcemy zostawić swój pojazd. W poszukiwaniu parkingów należy udać się przede wszystkim w okolice największych warszawskich hoteli, jak Mercure, Sofitel Victoria czy Sheraton. Natomiast za darmo będziemy mogli zatrzymać się raczej na obrzeżach miasta: przy stacjach metra, na Ursynowie w okolicach Multikina oraz przy stacji kolejowej SKM Warszawa Stadion, w dzielnicy Praga Południe.

Rezerwuj Auto Online lub Telefonicznie: