Peugeot 207
Ten popularny model Peugeota produkowany był w latach 2006-2012. Do 2012 roku na rynku pojawiło się ponad milion egzemplarzy tego modelu. W tym właśnie roku zaprzestano produkcji 207-ki, zastąpił ją Peugeot 208.
To małe zgrabne auto przyciąga swoim wyglądem. Dzięki świetnie zaprojektowanym reflektorom, masywnemu grillowi oraz dużym zderzakom samochód mimo swych niewielkich rozmiarów prezentuje się dość okazale. Ewidentnie nadwozie zostało zaprojektowane z dużą wyobraźnią, co zdecydowanie opłaciło się. Niestety środek jest dużo bardziej zachowawczy i powściągliwy. Kokpit jest dość nudny i monotonny, i jak twierdzą niektórzy kompletnie nie koresponduje z ciekawą linią nadwozia. Mimo tego użytkownicy uznają sporo jedno plusów. Wśród nich na pewno łatwość obsługi i czytelność wskaźników. Kolejnym z plusów jest niewątpliwie pozycja za kierownicą, wygodna i stabilna, zapewnia doskonałą widoczność. Samo wnętrze mimo nudy zostało doskonale wykonane.
Przestronność kabiny stoi na średnim poziomie. Niby nie jest ciasno, a jednak nie ma zbyt wiele miejsca. Jednak jakość i komfort jazdy jest spory. Miejsca zarówno na głowę jak i na nogi pasażerów jest wystarczająco.
Pakowność bagażnika także nie należy do największych, jednak sam próg załadunku jest usytuowany wyjątkowo nisko co ułatwia zapakowanie wszelkiego rodzaju bagaży.
Zawieszenie w tym Peugeocie jest dosyć twarde, co za tym idzie auto stabilnie i sztywno trzyma się drogi. Niestety układ kierowniczy jest niedopracowany ,co może zakłócić komfort jazdy. Kolejnym minusem jest słabość w pochłanianiu nierówności na drogach.
Jak każde auto Peugeot 207 ma swoje wady i zalety, jednak osoby użytkujące go wskazują na jego małą awaryjność. Jedynie silnik o pojemności 1,6l THP należy do tych, które częściej się psują.
Na rynku dostępne są 207-ki z silnikami benzynowymi 1.4l 75km, jednak ten zdaje się być nieco zbyt słaby do tego auta, szczególnie na dalszej trasie. Zadowalający będzie motor 1.4l i 95km. W kwestii diesli warty uwagi będzie motor o mocy 1.6l i 110 km. Warto jednak dodać, że silniki na olej napędowy są nieco droższe od tych benzynowych.