Wypożyczenie samochodu w pigułce
Wypożyczenie samochodu w pigułce
Komfortowy urlop połączony z aktywnym zwiedzaniem, wypad za miasto czy też wygodny przejazd z lotniska, ratunek podczas awarii prywatnego samochodu, wynajem długoterminowy w trakcie służbowej delegacji, a może chęć przetestowania konkretnej marki? Powodów do wypożyczenia samochodu jest wiele, a rozwiązanie to jest popularne zarówno wśród osób prywatnych, jak również firm. Na co zwrócić uwagę podczas procesu szukania, jakie czekają Cię formalności, a także jakie opcje masz do wyboru? Zaczerpnij garści praktycznych informacji!
Wypożyczenie samochodu – czym kierować się przy wyborze wypożyczalni?
Na rynku dostępnych jest wiele różnych wypożyczalni, podczas wyboru tej konkretnej warto jednak kierować się zarówno ceną, jak również jakością obsługi i przejrzystością zasad. Pierwszym krokiem jest określenie klasy auta oraz przewidywanego budżetu. Inny samochód rekomendowany jest do rodzinnego zwiedzania podczas urlopowego wyjazdu, a inny na wyjazd służbowy, wybór zależy również od indywidualnych preferencji i oczekiwań. W wypożyczalniach dostępne są zarówno mniejsze samochody w segmencie A i B, auta z większym bagażnikiem klasy C, komfortowe sedany czy kombi w klasie D, a także busy czy vany. Drugą kwestią do rozważenia jest długość wynajmu – konkretna oferta uzależniona będzie od decyzji, czy planujemy wynajem krótko- czy długoterminowy. Ważną kwestią będą także warunki samego wynajmu – miejsce odebrania i oddania samochodu, wymagane dokumenty, rodzaj kaucji, usługi dodatkowe, zasady rezerwacji, a także ubezpieczenie. Przy wyborze konkretnej wypożyczalni najlepiej kierować się także opiniami innych użytkowników – sprawnościom techniczną pojazdów, ich wyposażeniem, szerokim wyborem floty, a także jasnymi zasadami wynajmu. To właśnie do takiej wypożyczalni bez wątpienia chcesz trafić.
Wypożyczenie samochodu – potrzebne dokumenty
Podczas wynajmu samochodu niezbędnymi dokumentami są: prawo jazdy oraz dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Często wymagana jest również karta kredytowa bądź debetowa, na której zablokowana zostaje konkretna kwota na czas wynajmu samochodu. Istnieje także możliwość zabezpieczenia w postaci kaucji wpłaconej w gotówce lub wynajem bez depozytu. Co ważne, konkretna oferta i możliwość wyboru rodzaju zabezpieczenia uzależniona jest od klasy samochodu. Przed wyborem danego wariantu zapoznaj się więc koniecznie z oferowanymi rodzajami kaucji i wybierz ten najkorzystniejszy dla Ciebie. Warto również mieć na uwadze, że w podstawowym wariancie samochód może prowadzić tylko osoba, na którą spisana została umowa wynajmu, jeżeli więc zależy Ci, aby prowadzić mogli również Twoi towarzysze, to koniecznie wykup usługę dodatkowego kierowcy. Odnośnie do dokumentów na terenie Unii Europejskiej, ważne jest polskie prawo jazdy, jeżeli jednak wypożyczasz samochód w pozostałych krajach, potrzebne będzie międzynarodowe prawo jazdy. Rekomendujemy jednak każdorazowo sprawdzić zasady pod odwiedzany kraj – w niektórych państwach poza Unią przy wynajmach krótkoterminowych akceptowane jest także polskie prawo jazdy.
Warunki wypożyczenia samochodu – wymagania dla kierowcy
Kolejną ważną informacją jest minimalny wiek kierowcy. W większości renomowanych wypożyczalni będzie to 21 lat. Kierowca, który będzie prowadził wypożyczony samochód, powinien również posiadać prawo jazdy od minimum roku. Należy również mieć na uwadze, że niektóre segmenty samochodów mogą być zablokowane dla młodych kierowców – przy wynajmie należy więc również zwrócić uwagę na warunki odnośnie do wieku oraz doświadczenia. Mandat bądź stłuczka? W tym przypadku należy mieć na uwadze, że wszelkie mandaty podczas użytkowania wynajętego samochodu pokrywa kierowca, w kwestii stłuczek czy innego uszkodzenia samochodu wszystko zależy od wybranego ubezpieczenia z podpisanymi warunkami – przed wynajmem zapoznaj się więc szczegółowo z zapisami umowy wynajmu.
Wypożyczenie samochodu – postaw na komfort!
Podróżujesz samolotem i chcesz wypożyczyć samochód od razu po przylocie? Zależy Ci na odbiorze pojazdu w centrum miasta, a może chcesz odebrać samochód w innym miejscu, a w jeszcze innym go oddać? Jeżeli stawiasz na taką elastyczność i komfort, to przy wyborze wypożyczalni warto postawić na taką, która ma wiele punktów w różnych częściach kraju – to pozwoli Ci na pełną dogodność i idealne zaplanowanie urlopu, wyjazdu służbowego czy też wymarzonej wycieczki. Większość wypożyczalni jest także elastyczna w kwestii zatankowania pojazdu – możesz oddać samochód z pełnym bakiem lub w przypadku braku czasu na tankowanie, za dodatkową opłatą zwrócić go z minimalnym poziomem paliwa. Trafiając do renomowanej wypożyczalni, wypytaj o wszystkie te kwestie – to pozwoli Ci zawrzeć umowę na jasnych warunkach.
Wypożyczenie samochodu – o tym pamiętaj!
Podsumowując, podczas wypożyczenia samochodu zwróć uwagę na segment samochodu, stan techniczny, zasady kaucji, rodzaj ubezpieczenia, a także miejsce odbioru oraz zwrócenia pojazdu. Przy wyborze konkretnej wypożyczalni kieruj się opiniami, a także jasnością zasad – jeżeli masz łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, a wypożyczalnia nic nie ukrywa drobnym drukiem, to bez wątpienia będziesz zadowolony z transakcji! Tak więc wypożyczalnia samochodów RentCars zaprasza do składania rezerwacji.