Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu
Jak lato to tylko morze? Wobec tego naszą propozycją jest Kołobrzeg, który dodatkowo oferuje liczne atrakcje na wypadek niepogody. Zastanawiasz się jak dotrzeć na upragnione wczasy? Jeśli nie chcesz dźwigać bagaży i stawiasz na komfort podróży, to już dziś zainteresuj się usługą jaką oferuje RentCars - wypożyczalnia samochodów Szczecin.
Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na urlop i możliwość wakacyjnego wyjazdu. Polska kryje w sobie wiele pięknych miejsc, ale jednak to Bałtyk jest jednym z najpopularniejszych kierunków na letni odpoczynek. Powodem są przede wszystkim piaszczyste plaże, na których można ładować przysłowiowe baterie, a przy tym "łapać" promienie słoneczne. Jednak nie każdy lubi bierny wypoczynek. Nie brakuje osób, które muszą być w ciągłym ruchu i dla nich jedyną słuszną opcją wypoczynku jest zwiedzanie. Bądź też lubią łączyć leżenie na leżaku i opalanie, z popołudniowym odkrywaniem ciekawych miejsc. Trzeba przyznać, że pod względem zwiedzania nie każda nadmorska miejscowość ma dużo do zaoferowania, ale jedno jest pewne – wybierając się do Kołobrzegu z pewnością nie będziemy mogli narzekać na brak atrakcji. A na dowód tych słów przygotowaliśmy kilka przykładowych miejsc, do których naszym zdaniem warto się wybrać spędzając urlop w jednym z uzdrowiskowych miast Polski.
Nadmorskie atrakcje
Myślisz, że spacerek wśród straganów z pamiątkami, to jedna z większych atrakcji, jaka czeka na urlopowiczów, którym nie sprzyja pogoda? Być może są mniejsze nadmorskie miejscowości, w których faktycznie próżno szukać innych rozrywek, ale z pewnością nie odnosi się to do Kołobrzegu. Zatem gdzie można pójść w tym przyciągającym tłumy kurorcie? Jedną z atrakcji, z której warto skorzystać jest Latarnia Morska, dzięki której możemy zobaczyć piękną panoramę miasta oraz morze niejako z lotu ptaka. Bowiem latarnia, która po raz pierwszy rozbłysła w 1666 roku ma aż dwadzieścia sześć metrów wysokości. Choć trzeba zaznaczyć, że podczas II wojny światowej została ona kompletnie zniszczona, a swój pierwotny wygląd zawdzięcza późniejszej odbudowie. Podobna historia dotyczy kołobrzeskiego molo. Wojna sprawiła, że obiekt ten przestał istnieć, żeby ponownie pojawić się na terenie miasta w 1971 roku. Jeśli chodzi o jego wymiary, to długość mola wynosi dwieście dwadzieścia metrów, natomiast szerokość dziewięć metrów. Gdy dojdziemy na sam koniec mola, będziemy mogli usiąść w jednym ze statków wycieczkowych, które mają tam swoją przystań, żeby oddalić się od brzegu i zobaczyć Bałtyk z innej perspektywy. Dodajmy, że molo to w 2014 roku zostało poddane gruntownej renowacji, podczas której między innymi wzmocniono konstrukcję oraz dodano efekty specjalne w postaci świetlnych iluminacji. A jeśli jesteśmy zainteresowani wycieczkami, to powinniśmy udać się również do Portu Morskiego. Znajduje się w nim pięć basenów z czego największym jest port rybacki. Słynie on z tego, że dochodzi w nim do największego połowu dorsza w naszym kraju. Ale wracając do wycieczek, to z tego miejsca odpływają statki wycieczkowe, np. na Bornholm. Ponadto w okresie wakacyjnym w porcie często organizowane są wydarzenia kulturalne.
Magiczne miejsce z żywymi zwierzątkami i Wioska Indiańska
To co jest atrakcją dla osoby dorosłej, niekoniecznie może interesować maluchy. Dlatego też robiąc plan wycieczek, warto uwzględnić w nich rozrywki, które kierowane są bezpośrednio do najmłodszych. Do takich miejsc z całą pewnością możemy zaliczyć Ukrytą Krainę. Znajduje się ona w okolicy Portu Pasażerskiego i przenosi dzieci w magiczny świat są pomocą interaktywnej wystawy. Na wstępie otrzymują one specjalną, magiczną różdżkę, która jest w stanie ożywić krasnale, wróżki czy skrzaty. Ale wizyta w tym miejscu to nie tylko zabawa, lecz również walory edukacyjne i eksplorowanie świata. Bo interaktywny park rozrywki to też możliwość zobaczenia na żywo chociażby królika, gekona lamparciego czy ślimaka giganta... Inne ciekawe miejsce to Wioska Indiańska, która szczególnie może przypaść do gustu chłopcom, którzy będą mogli poczuć się jak prawdziwi Indianie. Wioska ta zlokalizowana jest przy ulicy Szczecińskiej i umożliwia zwiedzenie obozowiska czy tańczenie przy dźwiękach bębnów. A starsze dzieci mogą wypróbować swoje umiejętności w strzelaniu z łuku.
Powrót do przeszłości
W Kołobrzegu mieści się też Muzeum Oręża Polskiego i Centrum Atrakcji Wojskowym. W muzeum mamy niepowtarzalną okazję zobaczenia tego, jak zmieniała się broń na przestrzeni wieków. Począwszy od najbardziej prymitywnych toporków oraz mieczy, aż po współczesne działa i odrzutowce. Poza bronią w Muzeum Oręża Polskiego jest też wystawa różnych mundurów. A co czeka na nas w Centrum Atrakcji Wojskowych? Przede wszystkim możliwość przejażdżki czołgiem oraz opancerzonym transporterem. Do tego można postrzelać na strzelnicy, a kiedy po tych wszystkich wojażach poczujemy głód, możemy skosztować tradycyjnej, wojskowej grochówki. Na terenie obydwu atrakcji znajdują się duże parkingi, na których możemy bezpiecznie pozostawić samochód i ruszyć na spotkanie z przygodą.