
Toyota Yaris

Te zaklasyfikowany do segmentu B samochód pojawił się na rynku w 1999 roku. Do tej pory z fabryk wyjechały trzy generacje tej Toyoty, najnowsza w 2011 roku. Warto dodać, że Yaris jest jednym z popularniejszych aut tej japońskiej marki i od początku swego istnienia cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony kierowców.
Druga generacja Yaris to auto na pierwszy rzut oka małe idealne do jazdy po mieście. Jego wygląd zewnętrzny różni się nieco od pierwszej generacji. Przede wszystkim bryła nadwozia jest bardziej opływowa przez co robi wrażenie bardziej dynamicznej.
Mimo swych niewielkich rozmiarów projektantom udało się stworzyć auto, które w środku ma sporą ilość miejsca (oczywiście jak na swój rozmiar). Dodatkowo zostało wyposażone w wiele różnych ciekawych schowków i skrytek. Miejsce za kierownicą należy do wygodnych, niestety obsługa kokpitu początkującym użytkownikom może sprawić sporo trudności. Jednak do wszystkiego można się przyzwyczaić.
Tej japoński samochód uchodzi za najmniej awaryjne auto w swojej klasie. Być może dlatego przewyższa ceną swoich rywali. Mimo to ma dużo swoich wielbicieli, których nie zrażają wysokie koszty zakupu.
Najnowsza trzecie generacja Toyoty Yaris prezentuje się bardzo interesująco. Auto zmieniło się znacząco zwłaszcza z przodu. Nowy grill oraz reflektory nadają mu doskonały wygląd.
Większe zmiany nastąpiły we wnętrzu kabiny. Zastosowano zupełnie nowy design deski rozdzielczej oraz nowe, dużo lepsze materiały z jakich została wykonana. Niestety ilość schowków znacząco się zmniejszyła, co stanowi minus w nowym Yarisie. Na lepsze zdecydowanie zmieniły się zegary, są większe, bardziej czytelne. w najnowszym modelu tej Toyoty znajdują się bezpośrednio przed oczami kierowcy. A nie jak do tej pory po środku deski rozdzielczej.
Ilość miejsca dla podróżujących nie zmieniła się. Mimo iż z zewnątrz auto wygląda na masywniejsze i większe, środek pozostał bez zmiany w kwestii przestrzeni.
Nowy Yaris doskonale sprawdza się w mieście. Układ kierowniczy jest doskonale zaprojektowany i wykonany, na pochwałę zasługuje także pochłanianie nierówności. Wyboje polskich dróg są prawie nieodczuwalne. W kwestii komfortu jazdy za minus należy uznać wchodzenie w zakręty. Auto nie jest do końca stabilne, jednak pozostaje bezpieczne.
Cena jest dość wysoka, jednak w standardowym wyposażeniu można dostać całkiem zadowalający pakiet wyposażenia.